Sosyal Medya Reklamcılığı

Instagram Mağazası Nasıl Kurulur?

Instagram pazarlama E-Ticaret için gerekli bir pazarlama aracıdır. Instagram mağazası kurmak ise Instagram pazarlamanın en temel adımlarından biridir. Instagram Alışveriş özelliği sayesinde işletmeler, kullanıcılara kolaylıkla ürünlerini tanıtabilmektedir.

İnternet satışı yapan bir firmanın Instagram pazarlama özelliklerini kullanmaması, okyanusta balık tutmak yerine küçük bir gölette balık tutmaya çalışmak gibidir.

Şöyle düşünün 500 milyondan fazla Instagram kullanıcısı mevcut ve bu kullanıcıların %50’den fazlası en az bir tane Instagram işletme hesabı kullanıyor.

Ayrıca Instagram, pazarlama sistemlerine işlevsel özellikler getirerek E-Ticareti sosyal medyada hakim kılmaya oldukça kararlı gözüküyor.

Her geçen gün Instagram Mağazası açan firmalar katlanarak artmaktadır. Eğer hala Instagram mağazası açmadıysanız diğer işletmelerin sizi geride bırakma riskini göz ardı etmemelisiniz. Peki, Instagram mağazası nasıl kurulur?

Instagram Mağazası Nedir?

Instagram mağazası, işletmenizin ürün kataloğunu işletme hesabınıza entegre eder. Bunun sayesinde ürünlerinizi, gönderiler, keşfet, hikayeler ve işletme profilinizde mağazalar bölümünden Instagram kullanıcılarına tanıtma imkanı tanır.

Bir kaç örnek ile Instagram mağazalarına göz atalım!

Instagram Örnek Mağaza
Instagram Örnek Mağaza

Yukarıda gördüğünüz görselde MVMT saat markasının “Shop” yani Alışveriş sekmesinin açık olduğunu görebilirsiniz. Bu yeni Instagram Alışveriş özelliği sayesinde Instagram kullanıcıları, uygulamadan çıkmadan sizin ürünlerini görüntüleyebilir ve ürünler hakkında bilgiler edinebilir.

Ayrıca etiketler ekleyerek görseller üzerinde ürünlerin fiyatını ve modelini gösterebilirsiniz. Etikete tıkladığınızda sizi o ürüne yönlendirecektir. Aşağıdaki resmi inceleyebilirsiniz.

Instagram Alışveriş Fiyat Etiketleri
Instagram Alışveriş Fiyat Etiketleri

Instagram Alışveriş özelliği size gönderi başına 5 adet etiket eklemenize izin verecektir. Kaydırmalı gönderilerinizde toplamda 20 adet etiket ekleyebilirsiniz.

Her bir ürün etiketinizde, gönderileriniz Instagram işletme hesabınızda özel bir alışveriş akışında görüntülenebilir.

Aynı zamanda ürünlerinizi Instagram hikayelerinde de yayınlayabilirsiniz.

Instagram Alışveriş özelliği, hikayelerde de ürünlerinizi direkt olarak satın almaya yönlendirecek şekilde tasarlamıştır. Kullanıcı hikayeye tıkladığında ürününüzün etiketleri yer alacak.

İnstagram hikaye etiketleri
İnstagram hikaye etiketleri

Instagram Alışveriş özelliği kullanıcıların ürünü satın almadan önce bilmek isteyecekleri tüm detayları içermektedir:

 • Ürün görselleri
 • Ürün adı
 • Ürün açıklaması
 • Ürün fiyatı
 • Ürünün web site bağlantısı
 • İlgili ürünler

Instagram Mağazası Kurmanın 3 Temel Faydası

Yazının başında da bahsettiğimiz gibi Instagram, hızlı bir şekilde e-ticaret merkezi haline gelmiştir. Peki, Instagram mağazaları ne işe yarıyor? Instagram mağazalarının bu kadar güçlü ve tercih edilir olmasının asıl nedeni ne? Bunun 3 temel nedeni bulunmaktadır:

1. Tüketiciler İçin Alışverişi Kolaylaştırır

İnternette birçok işletme tüketicilerin ilgisini çekebilmek için aynı anda rekabet etmektedir. İlgi çekmek isteyen işletmelerin hepsi dikkate alındığında, müşterilerinizi sosyal medyadan ayırıp mağazanızı ziyarete beklemek gerçekleşmesi güç bir beklenti olacaktır. Müşterilerinizin gelmesini beklemek yerine, mağazınızı onlara götürmek en yaratıcı ve akıllı çözümlerden biridir.

Instagram mağazası; müşterilerinizin alışveriş yapmadan önce kataloglarınızı inceleyebilmesini, fiyatları karşılaştırabilmesini ve satın almak istediği ürün hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmesini sağlamaktadır. Bu sayede satın alma sürecindeki müşteri ve satıcıyı zorlayan durumlar ortadan kalkmaktadır. Ayrıca müşterileriniz, ürünleri satın almak istediklerinde tek bir tık ile web bağlantınıza yönlendirilmekte ve ürünü anında satın alabilmektedir. Bunlara ek olarak kullanıcılar Instagram’da ki kaydet özelliğini kullanarak ürünlerinizi kaydedebilmekte ve sonra geri dönüp aynı ürünü inceleyebilmektedir.

İnstagram Kaydet Butonu
İnstagram Kaydet Butonu

Insagram’ın yeni güncellemesi ile birlikte gelen ödeme özelliği sayesinde, kullanıcıların alışveriş deneyimleri daha da gelişmiştir. Müşteriler farklı ürünler arasından seçim yapıp, uygulamadan ayrılmadan ödemeyi gerçekleştirebilmektedir.

Müşterileriniz ilk siparişlerini verdiklerinde; isim, e-posta, fatura ve teslimat bilgileri Facebook veri tabanı üzerine kaydedilir. Böylece müşterilerinize sipariş ve teslimat ile ilgili bildirimler göndermeniz sağlanır.

2. Ürünleri Doğrudan Tanıtmanıza İzin Verir

Instagram, müşterileriniz ile olan deneyimlerinizi daha iyi hale getirmek ve hedef kitlenize kolay bir şekilde ulaşabilmek için mükemmel bir pazarlama aracıdır. Ancak yine de Instagram gönderi açıklamalarınıza tıklanabilir bağlantı eklemeniz hala mümkün değildir. Bu yüzden ürünlerin tek tek tanıtımını yapmanız biraz olmaktadır.

Paylaştığınız bir gönderide herhangi bir ürünün öne çıkmasını istiyorsanız, eklediğiniz harekete geçirici mesaj ile potansiyel müşterilerinizi biyografinizdeki bağlantıya yönlendirmeniz gerekir. Bu, bazı kullanıcıların uğraşmak istemeyeceği bir durum olabilir. Ayrıca biyografinize yalnızca bir bağlantı eklendiğini de unutmamanız gerekmektedir. Paylaştığınız her yeni gönderi için biyografinizdeki linki güncelleme imkânınız bulunmaktadır, ancak bu sefer de mağazanız ile ilgili diğer tüm linkleriniz yok olacaktır.

Bu sorunların tamamını Instagram mağazası açarak çözebilirsiniz.

Instagram mağazası sayesinde, paylaştığınız tüm gönderilerinizi mağazanız ile kolaylıkla eşleştirebilirsiniz. Yani hesabınız ile ürün katalogunuzu eşleştirdikten sonra, ürünlerinizi etiketlemek son derece basit olacaktır.

3. Ürünlerinizi Satın Alma Niyetinde Olan Kullanıcılar İle Eşleştirin

Paylaştığınız bir gönderide sattığınız ürünü etiketlediğinizde, Instagram bu gönderiyi alışveriş bölümünde kullanıcıların önüne çıkaracaktır.

instagram keşfet
instagram keşfet

Ürünlerinizin Instagram alışveriş bölümünde görünmesini istiyorsanız, Hashtaglerinizi ürünlerinizi niteleyecek şekilde optimize edebilirsiniz.

Instagram alışveriş sekmesindeki gönderiler kullanıcılara, geçmişteki aramalarına ve ilgilendikleri ürünlere dayanarak gösterilmektedir. Böylece satın alma ihtimali yüksek olan, potansiyel müşterilerinize ulaşmanız daha kolay olmaktadır.  

Potansiyel müşterileriniz Instagram alışveriş sekmesinde gezinirken ilgilendikleri ürünler önlerine çıkacaktır, bu sayede satın alma ihtimalleri de yükselecektir.

Ürünlerinizin satışını artırmak için Instagram mağazası açmak, tercih edebileceğiniz en iyi yollardan biridir.

Şimdi bir Instagram mağazası nasıl açabilirsiniz onu inceleyelim.

Instagram Mağazası Nasıl Açılır?

Instagram mağazası açmak için öncelikle bir Facebook mağazasına ihtiyacınız vardır. Çünkü Instagram, mağazanızı oluşturmak için ürün bilgilerinize Facebook üzerinden ulaşmaktadır.

Hesabınız ile entegre etmeniz gereken birkaç bilgi bulunmaktadır bunlara ek olarak Instagram’ın mağazanız için onay vermesi birkaç gün sürebilmektedir. Ancak bekleme sürenizin karşılığını, yaptığınız satışlar ile fazlasıyla alabilecekseniz.

Facebook mağazası oluşturabilmenizin iki yolu bulunmaktadır:

1. Bağımsız Bir Facebook Mağazası Oluşturun

Mağazanızın bulunduğu ülkeye göre siparişlerinizin takibini yapabilir ve ödemelerinizi Facebook üzerinden direkt olarak alabilirsiniz.

Ancak bu çok fazla önerilen bir yöntem değildir.

Öncelikle, Facebook’un e-ticaret yönetim sistemi pek kullanışlı değildir ve herhangi bir e-ticaret platformunda yer alan çoğu özellik Facebook üzerinde yer almamaktadır.

Bununla birlikte hali hazırda satış yaptığınız bir web siteniz çok büyük ihtimalle bulunmaktadır. Aynı zamanda Facebook mağazası oluşturduğunuzda, farklı iki mağazayı ve farklı siparişleri aynı anda idare etmeniz gerekecektir. Bunun size zaman kaybı ve karışıklıktan başka bir etkisi yoktur.

Tüm bu karmaşıklıklar ile uğraşmak yerine aşağıda yer alan ikinci yöntemi tercih edebilirsiniz.

2. E-Ticaret Web Sitenizi Facebook Sayfanız İle Entegre Edin

Ürün kataloglarınızı en baştan oluşturmanıza gerek kalmadan Shopify gibi bir e-ticaret platformu sayesinde kolayca Facebook ile eşleştirebilirsiniz.

Ayrıca bu sayede mağazanız ile ilgili tüm parasal işlemlerinizin takibi otomatik olarak yapılacaktır ve Facebook mağazasından gelen siparişlerinizi de Shopify üzerinden takip etmeniz mümkündür.

Yaptığınız tüm işler daha kolay hale geleceği için size de fazladan zaman kalacaktır. Bu sayede siz de, işletmenizin satışlarını artırmak için nasıl bir yol izleyeceğinize odaklanabilirsiniz.

Aşağıda yer alan bilgiler Instagram mağazanızı nasıl açabileceğinizi ve bu mağazayı Shopify e-ticaret siteniz ile nasıl daha kolay eşleştirebileceğinizi anlatmaktadır.

shopify mağazası
shopify mağazası

Basit bir şekilde Instagram mağazası kurabilmeniz için, aşağıda yer alan üç platformu birbiri ile eşleştirmeniz gerekmektedir:

 1. Shopify mağazası
 2. Facebook sayfası / mağazası
 3. Instagram işletme hesabı

Instagram Mağazası Kurmanın Temel Adımları

 1. Adım: Uygunluk Koşullarını Sağlayın ve Temelleri Hazırlayın

Instagram mağazanızı kurmadan önce, ilk olarak Instagram’ın istediği tüm nitelikleri sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Mağazanızı ilk kurduğunuzda Instagram üzerinden herhangi bir hizmet satmanız mümkün olmayacaktır. İlk etapta yalnızca fiziksel ürünler satabilirsiniz. Bununla birlikte kurduğunuz işletmenin tüm özelliklerinin, Instagram ticaret politikasında belirtilen şartlara da uygun olması gerekmektedir.

İşletmenizi, Instagram mağaza uygulamasını kullanabilen ülkelerden herhangi birinde kurmuş olmanız gerekmektedir.

Tüm bu şartları sağladıktan sonra, Instagram mağaza özelliğini kullanabilmeniz için Instagram’ın en son güncellemesini yapmış olmanız gerekmektedir.

Bu güncellemeyi yaptıktan sonra, Instagram üzerinde satın alınabilen gönderilerin üzerinde alışveriş çantası simgesi görünecektir.

instagram mağazası satın alınabilir öğeler
instagram mağazası satın alınabilir öğeler

Instagram’a girdiğinizde bahsettiğimiz alışveriş çantası simgesini görmüyorsanız, uygulamanız hala güncel olmayabilir. Bunun için tekrar kontrol edip, Instagram’ın son sürümünü güncellemeniz gerekmektedir.

Bunları da tamamladıktan sonra Instagram mağazası açmak için bir işletme profiline sahip olmanız gerekmektedir.

Instagram profilinizi işletme hesabına çevirmek ise son derece basit bir işlemdir. İşletme hesabına geçtiğinizde, Instagram Analytics Araçları ve Instagram Reklamları gibi işiniz ile ilgili ihtiyacınız olan araçları da kullanabileceksiniz.

Instagram profilinizi işletme hesabına çevirmek için öncelikle “ayarlar” bölümüne gitmeniz gerekmektedir.

işletme hesabına geçiş
işletme hesabına geçiş

Ardından “işletme hesabına geçiş yap” butonuna basmanız gerekmektedir.

Buna ek olarak Facebook işletme sayfanız ile Instagram işletme hesabınızı da eşleştirmeniz gerekmektedir. Tabii ki bu eşleştirmeyi yapabilmeniz için öncelikle bir Facebook sayfasına sahip olmalısınız.

Bunu da yine Instagram “ayarlar” üzerinden “bağlı hesaplar” bölümünden kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

bağlı hesaplar
bağlı hesaplar

Tüm adımları tamamladıysanız sırada ikinci adım yer alıyor.

2. Adım: Ürün Kataloğunuzu Facebook Mağazanıza Ekleyin

Instagram mağazanızın ürünleriniz ile bilgileri Facebook mağazanız üzerinden aktaracağını aklınızdan çıkarmamanız gerekiyor.

Facebook sayfanız ile Instagram işletme hesabınız ile bağladıktan sonra, ürün kataloglarınızın eşleştirmesini yapabilmeniz için bir Facebook mağazası kurmanız gerekmektedir.

Bunu yaptığınızda sattığınız ürünleri Facebook üzerinden de tanıtma imkanınız olacaktır.

ürünleri facebook üzerinden tanıt
ürünleri facebook üzerinden tanıt

Bunların hiçbirini yapmadıysanız; işe Shopify mağazası oluşturup, ürünlerinizi oraya ekleyerek başlayabilirsiniz.

Shopify mağazası açtıktan sonra bu mağazayı Facebook ile eşleştirmek için, Shopify kontrol paneli üzerinde solda bulunan “Satış Kanalı” bölümünü kullanabilirsiniz.

facebook ve shopify entegre etme
facebook ve shopify entegre etme

Shopify ve Facebook hesabınızı bağladıktan sonra, ürünlerinizi Facebook’a da eklemeniz gerekmektedir.

Bu işlemi de yine Shopify kontrol paneli üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Shopify kontrol paneli üzerinde yer alan “Ürün Yöneticisi” bölümüne tıklayın ve ürünlerinizi seçin. Ardından “Ürünleri Kullanılabilir Yap” bölümüne tıklayın ve oradan Facebook uygulamasını seçin.

shopify ürünlerini tanıt
shopify ürünlerini tanıt

3. Adım: Instagram Satış Kanalı oluşturun

Shopify üzerinden Facebook için yaptığınız gibi, Instagram için de bir satış kanalı oluşturmanız gerekmektedir.

Satış kanalı eklemek için Shopify kontrol paneli üzerinden Facebook’ta izlediğimiz adımları takip ederek, Instagram’ı ekleyebilirsiniz.

shopify ve instagramı entegre et
shopify ve instagramı entegre et

4. Adım: Hesabınızın Onaylanmasını Bekleyin

Bu adıma gelene kadar anlattığımız her şeye kısaca bir göz atalım. Aşağıda yer alan maddelerin tamamını uygulamış olmanız gerekmektedir.

 • Instagram profilinizi Instagram işletme hesabına dönüştürdünüz.
 • Facebook işletme sayfanız ile Instagram işletme hesabınızı eşleştirdiniz.
 • Facebook sayfanız ile Shopify mağazanızı bağladınız.
 • Facebook mağazası açtınız ve ürünlerinizi mağazanız ile eşleştirdiniz.
 • Son olarak Shopify mağazanız ile Instagram hesabınızı bağladınız.

Bu 5 adımı tamamladıktan sonra işin büyük bir kısmını bitirmiş sayılıyorsunuz. Buradan sonra yapacağınız her şey oldukça basit olacaktır.

Şuan da Facebook mağazanız ile eşleşmiş bir Instagram profiliniz bulunuyor. Instagram mağazası açmadan önce Instagram sizin profilinizi ve hesap bilgilerinizi kontrol edecektir.

Bu sürede yapmanız gereken tek şey beklemek olacaktır.

Kontrol edilme aşaması birkaç gün sürebilmektedir. Bazen bu süre daha da uzun olabilir.

Kontrol aşaması bitip, hesabınız onaylandığında ise Instagram sizi bir bildirim ile haberdar edecektir.

instagram mağaza oluşturma
instagram mağaza oluşturma

5. Adım: Hangi Facebook Mağazasının Instagram’a Ekleneceğini Onaylayın

Instagram tarafından hesabınızın onaylandığına dair bilgilendirmeyi aldıktan sonra, hangi Facebook mağazasını Instagram’a ekleyeceğinizi onaylamanız gerekmektedir.

Bunun için Instagram’ın size gönderdiği bildirim üzerinden “Başla”ya basın ve Instagram işletme ayarlarını açın. Ayarlarda “Alışveriş” bölümüne tıklayın.

facebook mağazanı instagrama ekle
facebook mağazanı instagrama ekle

Ayarlarda alışveriş bölümünü açtıktan sonra, Instagram hesabınızda kullanacağınız Facebook mağazasını seçin.

Bu işlemi yaptıktan sonra sattığınız tüm ürünleriniz Shopify, Instagram ve Facebook mağazaları içinde eşleşmiş olacaktır.

Şuandan itibaren bir Instagram mağazasına sahipsiniz.

6. Adım: Ürünlerinizi Instagram Gönderilerinizde ve Hikayelerinizde Etiketleyin

Instagram mağazanız ile ilgili her şeyi hazırladığınıza göre, satışını yapacağınız ürünleri paylaştığınız gönderilerde ve Instagram hikayelerinizde etiketleyebilirsiniz.

Buraya kadar yaptığınız tüm işlemler sizi biraz zorlamış ve kafanızı karıştırmış olabilir. Ancak buradan sonra her şey çok daha kolay olacaktır.

Instagram üzerinden bir gönderi paylaştığınızda, kişileri etiketlediğiniz gibi ürünlerinizi de basit bir şekilde etiketleyebilirsiniz.

ürünlerinizi etiketleyin
ürünlerinizi etiketleyin

Gönderilerinize ürünleri etiketlediğinizde, bahsettiğimiz alışveriş çantası sembolü ve alışveriş etiketleri yer alacaktır.

etiketlenen ürünler
etiketlenen ürünler

Instagram, tek bir gönderinizde en fazla 5 adet etikete izin vermektedir. Kaydırmalı gönderileriniz için ise en fazla 20 adet etiket kullanabilirsiniz.

Buna ek olarak, Instagram işletme hesabınızdaki “Mağaza” bölümünü etkin olarak kullanabilmeniz için en az bir gönderi paylaşmanız gerektiğini unutmayın.

instagram mağazası
instagram mağazası

Mağazanızı Instagram’da Nasıl Paylaşabilirsiniz?

Mağazayı kurduktan sonra tek başına satış yapmasını beklememelisiniz. Ürünlerinizi potansiyel alıcıların önüne çıkararak, onların markanızı tanımasını ve markanızdan haberdar olmalarını sağlamanız gerekmektedir.

 1. Ürünlerin Fark Edilebilmesi İçin Hashtag Kullanın

Gönderileri düzenli olarak paylaşamaya başladığınızda, hashtag kullanmak ürünlerinizin fark edilebilmesi için oldukça etili bir yöntemdir.

Ayrıca hashtag kullanımı, mağaza bölümünde düzenli olarak arama yapan kullanıcıların keşfetinde görünmenize de yardımcı olacaktır.

Buna ek olarak hashtaglerinizi düzenli olarak takip eden müşterileriniz olduğunda, onlara ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz bir pazarlama stratejisi geliştirmiş olursunuz.

instagram hashtag kullanımı
instagram hashtag kullanımı

2. Instagram Hikayelerinde Ürün Çıkartma Özelliğinden Yararlanın

Instagram hikaye üzerinden paylaşım yaptığınızda ürünleriniz için “Ürün” etiketini kullanmanız gerekmektedir. Etiket kullanırken 4 farklı çıkartma stilinden birini seçme imkanınız bulunmaktadır. Ürün isminizi; gökkuşağı renklerinde, gri renkte, yarı saydam renkte ve en çok kullanılan stili ile alışveriş çantası şeklinde etiketleyebilirsiniz. Ayrıca çıkartmanızın yazısını ve rengini de kendi zevkinize göre düzenleyebilirsiniz.

Ürünleri hem mevcut gönderileriniz de hem de yeni paylaştıklarınızda etiketleyebilirsiniz.

Bu sebeple Instagram mağazanızdan en iyi verimi alabilmek için, geçmiş gönderilerinizi incelemeyi ve orada yer alan ürünlere de etiket eklemeyi unutmayın.

Ancak bu düzenlemeyi paylaştığınız hikayeler için yapmanız mümkün değildir. Bu sebeple bir hikaye paylaşıp, etiket eklemeyi unutursanız; hikayeyi silip, yeniden düzenleyip paylaşmanız gerekmektedir.

3. Instagram Alışveriş Reklamları Yayınlayın

Instagram’da yeni kullanıma sunulan bir özellik sayesinde, artık organik alışveriş gönderilerinizi reklam olarak yayınlama imkanınız da bulunmaktadır.

Reklama tıklayan kişiler, Instagram’da ürün açıklamanızın yer aldığı bir sayfaya yönlendirilmektedir. Alışverişlerini yapmaya da mobil mağazanız üzerinden devam edebilirler.

Bir Instagram reklamı yayınlayabilmek için öncelikle Facebook Reklam Yöneticisini açmanız gerekmektedir. Daha sonra aşağıdaki adımları izleyerek, reklam oluşturmaya başlayabilirsiniz.

 • İlk olarak “Oluştur”a tıklayın.
 • Marka bilinirliği, gönderi katılımı, erişim, dönüşüm veya bağlantı tıklamalarından birini seçin.
 • Ardından hedef kitlenizi seçin.
 • “Yerleşimleri düzenle” seçeneğine tıklayın.
 • Reklamlarınızın görüneceği yer olarak sadece Instagram’ı seçin.
 • Reklam gurubu özelleştirmesi için “Mevcut Gönderiyi Kullan”ı seçin.
 • Reklamda yayınlanmasını istediğiniz alışveriş içeriğini seçin.
 • Reklam bilgilerinizi tamamlayın ve “Devam Et seçeneğine tıklayın.

Reklam olarak yayınlayacağınız içerikte yüksek çözünürlüklü resimler, bilgilendirici ve açıklayıcı etiketler kullanın. Bunlar, potansiyel müşterilerinizin mağazanızı daha iyi tanımasını sağlayacaktır.

İlgili makale; İnstagram’a nasıl reklam verilir?

Özetle Instagram Mağazası Kurmak İçin Yapmanız Gerekenler

Instagram mağazası kurmak sizin için uğraştırıcı ve zor gibi görünse de, mağazanızı kurduktan sonra çabanızın karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz.

E-ticaret mağazanızı büyütmenin en önemli yollarından biri de, mağazanızı Instagram ve Facebook ile eşleştirmektir.

Yukarıda anlattığımız Instagram mağazası kurmak için yapılması gerekenleri kısaca özetleyecek olursak:

 1. Instagram profilinizi işletme hesabına çevirin.
 2. İşletme hesabına çevirdiğiniz sayfayı Facebook ile eşleştirin.
 3. Shopify mağazanızı Facebook sayfanız ile bağlayın.
 4. Shopify mağazanızda yer alan ürünlerin senkronizasyonunu yaparak Facebook mağazası oluşturun.
 5. Instagram hesabınız ile Shopify mağazanızı eşleştirin.
 6. Instagram’ın hesabınızı onaylamasını bekleyin.
 7. Onay aldıkta sonra, Instagram işletme hesabınızda kullanacağınız Facebook mağazasını seçin.
 8. Yukarıdaki maddelerin tamamını yaptıysanız, Instagram üzerinden satış yapmaya başlayabilirsiniz.

Görseller Oberlo sitesinden alınmıştır!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu