Google Ads

Google Ads Reklam İncelemeleri 1

Click.co.uk

İnceleyeceğimiz örnek reklam kampanyasıclick.co.uk” alan adıyla seo hizmeti sunan bir işletme olacak.

click-seo
click-seo

Anahtar Noktalar;

  1. Ne için hizmet verdiği açıkca anlatılmış
  2. Güven
  3. Basit ve Doğrudan
  4. Gereksiz TBM almamak için fiyatlandırma içermesi

Yayınladıkları bu TBM(tıklama başına maliyet) kampanyası, inceleme uzantısını kullanmak zorunda kalmadan bir reklamda nasıl güven ve itibar kazanabileceğinizin harika bir örneğidir.

  • İncelediğimiz Google Ads reklam kampanyasında; Reklamın başlığı, ne yaptıklarını açıkça açıklıyor. Marka adları(click) kendi başlarına gerçekten ne yaptıklarını açıklamıyor, ancak “Expert Seo Service İn UK(uzman seo servisi)” ifadesi açıkça anlatılıyor. Ayrıca 2019’un en iyi Seo ajansı seçilmesini reklam kampanyasında geçirmeleri, kullanıcılara güven vermekte.
click-seo3
click-seo3
  • Reklamlarını tıklayarak yalnızca nitelikli olası satış sağlama şanslarını artırmak ve kullanıcılara fiyatları hakkında fikir vermek için “ayda 3000 sterlinden başlayan hizmetler” ifadesini kullanıyorlar. TBM reklam kampanyasında tıklama başına ödeme yaptığınız için, herkesin reklamı tıklamasına ve ardından fiyatını söylemesine izin vermenin bir anlamı yoktur. Bunun yerine, kullanıcılara daha önce fiyat söyleyerek muhtemelen aylık reklam harcamasından tasarruf ediyorlar!

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu