E-Ticaret ÇözümleriSEO

E-TİCARET SEO REHBERİ: BÖLÜM 6. İçerik Pazarlama

İçerik pazarlaması ürününüzün dönüşüm oranı arttırmak için çok pratik bir stratejidir.

  • Pazarlamacıların% 45’i bloglamanın, içerik pazarlamasında 1 numaralı strateji olduğunu söylüyor
  • İnsanların% 70’i bir reklamı değil, bir makale aracılığıyla bir şirketi öğrenmeyi tercih ediyor
  • Tüketicilerin% 68’i, markadan içerik aldıktan sonra bir marka hakkında daha olumlu hissediyor

… Ancak içeriğin mağazanızın daha fazla anahtar kelime sıralaması ve daha fazla geri bağlantı oluşturmasının en kolay yollarından biri olduğu gerçeği de vardır.

Bir düşünün; ürün ve kategori sayfalarınız yalnızca çok fazla anahtar kelime için sıralanabilir. Bunları en üst düzeye çıkardıktan sonra, farklı stratejiler izleyebilirsiniz.

İçerik bu boşlukları doldurur. Artık “en iyi [ürününüzü buraya ekleyin]”, “[ürününüzü] nasıl kullanacağınız” gibi anahtar kelimeler ve sektörünüzle alakalı diğer uzun kuyruklu anahtar kelimeler için sıralayabilirsiniz.

Örneğin, “RV aksesuarı” alakalı bir blog yazınız var ve yazınız çok fazla etkileşim alıp arama motorlarında üst sırada gözüküyor.

blog içi içerik pazarlaması
blog içi içerik pazarlaması

“RV aksesuarlarını” bu blog yazısı tarafından RV aksesuarı sattığınız ürün sayfasına yönlendirebilir ve dönüşüm oranınızı arttırabilirsiniz.

İçerik pazarlaması sadece trafiğinizi ve sonuç olarak satışlarınızı artırmakla kalmaz, aynı zamanda sitenize bağlantılar oluşturmanızı ve alan adı otoritenizi artırmanızı kolaylaştırır.

Bir ürün veya kategori sayfası üzerinden yüksek kaliteli blog içeriğine bağlantılar oluşturmak çok daha kolay olacaktır.

E-ticaret Seo Çalışmaları Bölüm 7’ye geçmek için tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu